Kontakt  
Strona główna » Blow off Valves » TiAL » Zawór upustowy Blow off Tial Q
Wybierz producenta
Wybierz kategorię
Informacje
Top End Power zachęca do współpracy. Top End power - Marzenia się spełniają Przedstawiamy najkorzystniejsze produkty: Mocowania silnika, Wtryski paliwa, Sprężyny, a także części tuningowe. Części tuningowe - najlepsze ceny.
Dołącz do nas


ID Nazwa Cena:
TL-Q Zawór upustowy Blow off Tial Q 1105.00 PLN
Zawór upustowy Blow off Tial Q

Dostępność:dostępny

Producent: TiAL

Tial Sport, jedna z amerykańskich firm tuningowych ciesząca się bardzo dobrą reputacją. Od wielu lat zaopatruje fanów tuningu w bardzo wysokiej jakości części zaczynając od zaworów wastegate 46mm. Dzisiaj w ofercie producenta znajdziemy bardzo wiele komponentów do układów turbo wykonanych w najwyższej jakości. Głównym celem Tiala jest projektowanie części bez kompromisów, liczy się tylko najwyższa jakość i najwyższe osiągi. To dzięki temu produkty Tiala znajdziemy w najmocniejszych jednostkach turbo na całym świecie i w wielu samochodach typowo sportowych.

 

Zawór BOV Tial Q to jeden z pierwszych i najdłużej produkowanych zaworów Tiala. Charakteryzuje się on najwyższym przepływem na rynku, oferowany jest ze spręzynkami dostosowywanymi do konkretnych ciśnień oraz współgra ze wszystkimi flanszami Tiala.

Co to jest zawór BOV?

Zawór upustowy BOV (blow off valve) to układ otwarty upuszczający powietrze pochodzące ze sprężarki. Zawór działa tylko w momencie gdy przepustnica jest zamknięta, czyli znajduje się on między przepustnicą a sprężarką. Po zamknięciu przepustnicy nadmiar powietrza nie ma gdzie ucieć i gorące powietrze wraca do turbiny hamując jej obroty i przyczyniając się do szybszego zyżycia łożysk. Zawór BOV ma za zadanie pozbyć się nadmiaru ciśnienia. W momencie zamknięcia przepustnicy w układzie wytwarzene jest ciśnienie, które powoduje otwarcie zaworu i wypuszczenie powietrza w atmosferę z charakterystycznym psykiem. Dzięki temu ciśnienie w układzie dolotowym turbiny jest stabilne a kolejna dawka świeżego powietrza jest chłodna, a jak wiadomo chłodne powietrze jest bardzo cenne w układzie turbo. Moment otwarcia zaworu jest regulowany sprężynkami, które otwierają zawór gdy zostanie osiągnięte konkretne ciśnienie.

Charakterystyka zaworu BOV Tial Q

- Zawór do zastosowań w silnikach turbodołaowanych, wykonany ze stopu aluminium 6061 w technologii CNC o rozmiarze 50.5mm

- Flansza montażowa V-Band to aluminiowa konstrukcja, która gwarantuje stabilny montaż zaworu oraz schludny, unikalny wygląd. Dołączona opaska montażowa wykonana jest ze stali nierdzewnej.

- Uszczelnienie zaworu jest wykonywane wrecz w labolatoryjnych warunkach wykorzystując wysokiej jakości O-rng Viton oraz precyzyjnie nakładany teflon.

- 10mm siłownik wykonany z aluminium pokryty silikonem Nomex odporny jest na wysokie temperatury co gwarantuje długą żywotność w trudnych warunkach pracy

- podstawy montażowe ze stali lub aluminium wykonywane są z wielką precyzją w celu uzyskania maksymalnej szczelności

- dzięki zastosowaniu stopu aluminium 6061 możliwy jest wybór anodowanej, kolorowej powierzchni

- zawór do zastosowań w silnikach do 1800KM

 

 

Co znajdziemy w pudełku?

- zawór upustowy Tial Q

- flansze montażowe

 

Gwint:

M10x1.0

 

Dostępne kolory:

Srebrny, czarny, czerwony, fioletowy, niebieski

 

Dostępne sprężynki:

2psi, 6psi, 8psi, 10psi, 11psi, 12psi

 

Proszę wybrać konfigurację swojego zaworu poniżej!

 
Color:
PSI:
     

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

Newsletter
 
Zapisz się na newsletter
 Dodaj 
  Usuń  
 
  
Kontakt z nami

TOP END POWER

694-502-500

694-502-501

info@topendpower.pl

Gadu-Gadu 4199927

Gadu-Gadu 2079432

  zadzwoń

Nowości

Tablica

Szanowni klienci! Z powodu trwających prac modernizacyjnych, oraz zmieniających się kursów walut nie jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować cen. Prosimy przed zakupem o kontakt w celu ustalenia aktualnej ceny. Dziękujemy i przepraszamy za niedogodności

Zobacz więcej...
 |  Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O firmie  |  Regulamin  |  Aktualny stan koszyka  |  Wspólpraca  |