Kontakt  
Strona główna » Blow off Valves » TiAL » Zawór upustowy Blow off Tial QR
Wybierz producenta
Wybierz kategorię
Informacje
Sklep Top End Power zaprasza do zapoznania się z naszą ofertą. Markowy sklep z częściami tuningowymi. Udostępniamy markowe produkty: Sprężyny, Filtry stożkowe, Wskaźniki, a także tuning akcesoria. Części tuningowe - najlepsze ceny w PL.
Dołącz do nas


ID Nazwa Cena:
TL-QR Zawór upustowy Blow off Tial QR 1066.00 PLN
Zawór upustowy Blow off Tial QR

Dostępność:dostępny

Producent: TiAL

Tial Sport, jedna z amerykańskich firm tuningowych ciesząca się bardzo dobrą reputacją. Od wielu lat zaopatruje fanów tuningu w bardzo wysokiej jakości części zaczynając od zaworów wastegate 46mm. Dzisiaj w ofercie producenta znajdziemy bardzo wiele komponentów do układów turbo wykonanych w najwyższej jakości. Głównym celem Tiala jest projektowanie części bez kompromisów, liczy się tylko najwyższa jakość i najwyższe osiągi. To dzięki temu produkty Tiala znajdziemy w najmocniejszych jednostkach turbo na całym świecie i w wielu samochodach typowo sportowych.

 

Zawór BOV Tial QR to recylkulacyjny zawór upustowy, który może współpracować z przepływkami oraz flanszami Tial V-Band. Zawór można przekształcić w wersję Q poprzez wymianę dolnej części.

Co to jest zawór BOV?

Zawór upustowy recyrkulacyjny BOV (blow off valve) to układ zamknięty który nadciśnienie powstałe przed sprężarka przenosi za sprężarkę. Zawór działa bez względu na położenie przepustnicy i jest sterowany na podstawie danych pochodzących z przepływomierza. Standardowo nadmiar powietrza nie ma gdzie ucieć i gorące powietrze wraca do turbiny hamując jej obroty i przyczyniając się do szybszego zyżycia łożysk. Zawór BOV ma za zadanie pozbyć się nadmiaru ciśnienia. W momencie wytworzenia zbyt dużego ciśnienia w układzie przed spręzarką, zawór otwiera się i kieruje nadmiar powietrza za turbinę. Dzięki temu ciśnienie w układzie dolotowym turbiny jest stabilne a kolejna dawka świeżego powietrza jest chłodna, a jak wiadomo chłodne powietrze jest bardzo cenne w układzie turbo. Moment otwarcia zaworu jest regulowany sprężynkami, które otwierają zawór gdy zostanie osiągnięte konkretne ciśnienie.

Charakterystyka zaworu BOV Tial QR

- Zawór do zastosowań w silnikach turbodołaowanych, wykonany ze stopu aluminium 6061 w technologii CNC o rozmiarze 50.5mm

- Flansza montażowa V-Band to aluminiowa konstrukcja, która gwarantuje stabilny montaż zaworu oraz schludny, unikalny wygląd. Dołączona opaska montażowa wykonana jest ze stali nierdzewnej.

- Uszczelnienie zaworu jest wykonywane wrecz w labolatoryjnych warunkach wykorzystując wysokiej jakości O-rng Viton oraz precyzyjnie nakładany teflon.

- 10mm siłownik wykonany z aluminium pokryty silikonem Nomex odporny jest na wysokie temperatury co gwarantuje długą żywotność w trudnych warunkach pracy

- podstawy montażowe ze stali lub aluminium wykonywane są z wielką precyzją w celu uzyskania maksymalnej szczelności

- dzięki zastosowaniu stopu aluminium 6061 możliwy jest wybór anodowanej, kolorowej powierzchni

- zawór do zastosowań w silnikach do 600KM

 

 

Co znajdziemy w pudełku?

- zawór upustowy Tial QR

- flansze montażowe

 

Gwint:

M10x1.0

 

Dostępne kolory:

Srebrny, czarny, czerwony, fioletowy, niebieski

 

Dostępne sprężynki:

2psi, 6psi, 8psi, 10psi, 11psi, 12psi

 

Proszę wybrać konfigurację swojego zaworu poniżej!

 
color:
spring:
     

Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt    

Newsletter
 
Zapisz się na newsletter
 Dodaj 
  Usuń  
 
  
Kontakt z nami

TOP END POWER

694-502-500

694-502-501

info@topendpower.pl

Gadu-Gadu 4199927

Gadu-Gadu 2079432

  zadzwoń

Nowości

Tablica

Szanowni klienci! Z powodu szybko zmieniających się kursów walut nie jesteśmy w stanie na bieżąco aktualizować cen. Prosimy przed zakupem o kontakt w celu ustalenia aktualnej ceny. Dziękujemy i przepraszamy za niedogodności

Zobacz więcej...
 |  Strona główna  |  Promocje  |  Nowości  |  O firmie  |  Regulamin  |  Aktualny stan koszyka  |  Wspólpraca  |